Ocieplanie poddasza

Przyjmuje się, że przez nieocieplony dach budynek może tracić aż 30% wytworzonego ciepła. Kluczowe jest zatem właściwe zaizolowanie połaci dachu, gdyż tylko poprzez wykorzystanie odpowiednich materiałów jesteśmy w stanie ograniczyć straty do minimum. Ocieplenie poddasza trzeba wykonać zawsze, niezależnie od tego jaką funkcję będzie ono pełniło w przyszłości.

Zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym zauważa się rosnące zainteresowanie izolacjami natryskowymi, które są najlepszą odpowiedzią na rosnące potrzeby
Inwestorów.

Ocieplenie poddasza pianką PUR

Do ocieplenia poddasza najczęściej wykorzystywana jest piana otwartokomórkowa. Dany rodzaj pianki charakteryzuje się paro przepuszczalnością oraz bardzo dobrym parametrem tłumienia dźwięku. Pianka poliuretanowa szczelnie wypełnia wszystkie, nawet trudnodostępne przestrzenie, zapewniając bardzo dobrą izolację pomieszczeń. Podjęcie decyzji o ociepleniu poddasza pianką PUR minimalizuje koszt ogrzewania domu oraz koszt pracy klimatyzacji. Alergicy wybierają daną metodę izolacji przede wszystkim ze względu na hipoalergiczne właściwości materiału. Poliuretan uznawany jest za substancję całkowicie obojętną chemicznie, bezwonną oraz nietoksyczną, dlatego może on mieć bezpośredni kontakt z żywnością, używany jest w przemyśle spożywczym. Grubość warstwy izolacyjnej zazwyczaj oscyluje w granicy 20-22cm, ale uzależniona jest ona przede wszystkim od konstrukcji dachu oraz oczekiwać Inwestora. Piankę PUR nanosi się metodą bezpośredniego natrysku na suche praz oczyszczone podłoże. Charakteryzuje ją niemal idealna przyczepność do podłoża, m.in. do pap bitumicznych, betonu, blachy, eternitu, folii paro przepuszczalnej czy też płyt OSB. Pianka świetnie dostosowuje się do różnorodnych powierzchni i kształtów poddasza. Wypełnia ona trudno dostępne miejsca tworząc bez spoinową warstwę termoizolacyjną. Jest to niewątpliwie najlepsza metoda ocieplenia dachów o skomplikowanej budowie z wieloma oknami połaciowymi czy lukarnami.

Prace powinny być wykonywane wyłącznie po sprawdzeniu stanu więźby dachowej oraz jej wilgotności. Najczęściej pianka natryskiwana jest na różnego rodzaju folie dachowe czy membrany. Pomimo swojego bardzo szybkiego wzrostu nie wypycha tych materiałów, a rozprężą się w stronę wolnej przestrzeni. Kolejną zaletą ocieplenia poddasza pianką jest bardzo niska waga ocieplenia, przez co w odróżnieniu od innych materiałów nie obciążą konstrukcji dachowej. W sytuacji, gdy w pomieszczeniu mają być docelowo zakładane płyty karton-gips to przed procesem aplikacji pianki trzeba zamocować specjalne kotwy.

Ocieplanie poddasza | Stalowa Wola, Sandomierz, Kraśnik

Proces ocieplania pianką poliuretanową poddasza jest czynnością łatwą pod warunkiem, że powierzy się to wyspecjalizowanej ekipie z bogatym doświadczeniem. Firma Polibest świadczy kompleksowe usługi natrysku pianki poliuretanowej na poddasza. Dzięki posiadanemu doświadczeniu, a także stosowaniu wyłącznie najlepszych jakościowo pianek poliuretanowych, jesteśmy w stanie zagwarantować realizację usług na najwyższym poziomie. Wykonujemy ocieplanie poddasza pianką na terenie całej Polski, w tym w szczególności w okolicach Zaklikowa. Zapraszamy mieszkańców miast takich jak Stalowa Wola, Sandomierz, Kraśnik.