Izolacje fundamentów

Wykorzystanie pianki poliuretanowej do ocieplenia fundamentów domów jednorodzinnych, budynków przemysłowych czy też gospodarczych daje gwarancję posiadania izolacji o optymalnej szczelności oraz doskonałych właściwościach przeciwwilgociowych. Gęstość zestawów fundamentowych to zazwyczaj od 40 do 60 kg/m3.

Do izolacji fundamentów firma Polibest stosuje wyłącznie twardą piankę zamkniętokomórkową, która stanowi najskuteczniejszą barierę termo- oraz hydroizolacyjną wśród ogólnodostępnych materiałów izolacyjnych.

Izolacja fundamentów pianką
poliuretanową


Wykorzystanie pianki poliuretanowej pozwala otrzymać w pełni bezszwową oraz bezspoinową izolację fundamentu. Za sprawą swoich właściwości natryskiwany materiał szczelnie przylega do izolowanej powierzchni tworząc z nią jednolitą warstwę. Powstałą strukturę charakteryzuje bardzo niski współczynnik nasiąkliwości z zachowaniem dużej odporności na panujące warunki atmosferyczne. Izolacja fundamentów pianką PUR chroni budynek przed przedostawaniem się wilgoci, a także jej skraplaniem na ścianach wewnętrznych izolowanego budynku.

Kolejną zaletą pianki jest fakt, iż może być natryskiwana zarówno na nowo powstałe fundamenty, jak i te starsze, będące często nierównymi powierzchniami, na których nie ma możliwości zastosowanie starej techniki izolacji styropianem.

Podsumowując izolacja fundamentu pianką poliuretanową to:

  • Trwałość – duża wytrzymałość przez wiele lat bez spadków efektywności izolacji,
  • Szczelność – pokrywa wszelkie szczeliny,
  • Hydroizolacja – nie przepuszcza wody, ani żadnych innych substancji płynnych,
  • Samodzielność – nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych pokryć, farb, klejów,
  • Wszechstronność – stosowana zarówno przy starych, jak i nowych budowlach.
 

Izolacja fundamentów | Stalowa Wola, Sandomierz, Kraśnik, Janów Lubelski


Firma Polibest świadczy kompleksowe usługi natrysku pianki poliuretanowej na fundamenty. Wykonujemy izolację fundamentów pianką na terenie całej Polski i Europy. Oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Zaklikowa i okolicznych miast, jak Sandomierz, Kraśnik, Janów Lubelski Stalowa Wola.